to top

Hydropolis – Centrum nauki i wiedzy o wodzie

Hydropolis-Wroclaw

Hydropolis to nowoczesne centrum nauki i wiedzy o wodzie. Stworzone na światowym poziomie i wykończone z dbałością o najmniejszy detal.

Hydropolis mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym zbiorniku czystej wody o powierzchni 4000 m2. Przy wejściu do centrum nauki, znajduje się najdłuższa w Europie drukarka wodna (46,5m), która na ścianie wody tworzy różne wzory. Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby przebiec przez te ścianę i pozostać suchym. Ale nie martwcie się, dla mniej szalonych zwiedzających istnieje możliwość przejścia bokiem i wejście do środka suchą stopą.

Hydropolis-Wroclaw

W środku wita nas humanoidalny robot Pepper, który opowiada o Hydropolis i przekazuje ciekawe informacje dotyczące wody. Tego typu roboty wykorzystywane są w Japonii na lotniskach, w bankach czy hotelach, dlatego miło było go zobaczyć w polskim muzeum.

Wystawa w Hydropolis składa się z 9 stref tematycznych. Zwiedzanie rozpoczynamy od kina 360 stopni i cudownego głosu Krystyny Czubówny, która opowiada o historii powstania wody.

Następnie uchylają się drzwi i przechodzimy do strefy „Głębiny”. Znajduje się tutaj replika batyskafu Trieste, którym w 1960 r. popłynięto na dno Rowu Mariańskiego. Chłopcy byli zachwyceni tą olbrzymią maszyną, dlatego kilka razy wchodzili do środka i zasiadali za sterami batyskafu.

Dla chcących chwilę odpocząć, przygotowano Strefę Relaksu. Możemy wyłożyć się wygodnie na leżakach, wsłuchać się w szum fal i patrzeć jak morze wzburza się na dużym ekranie. Ściany porośnięte są mchem, którego możemy dotknąć.

Jest też strefa dla dzieci z grami multimedialnymi, strefa w której poznamy budowę cząsteczki wody, lub dowiemy się w jaki sposób woda trafia do naszego kranu.

Hydropolis to ogrom wiedzy przekazany w sposób ciekawy, interaktywny i multimedialny.

Wnętrze tworzy spójną całość, począwszy od wejścia do budynku, poprzez wystawę, kawiarnię, sklepik, a skończywszy na toalecie. Hydropolis koniecznie trzeba zobaczyć.

„Wedle prognoz do 2050 roku w oceanach znajdzie się wagowo więcej plastiku niż ryb.
Co roku do oceanów trafia co najmniej 8 mln ton plastiku.”

Hydropolis-Wroclaw

Informacje praktyczne:

Wejście na wystawę jest limitowane –  co 30 minut może wejść 60 osób. Dlatego warto wcześniej zarezerwować bilety przez internet.

Cena biletów:

Do 3 roku życia, wejście za darmo.

18 zł bilet ulgowy
27 zł bilet normalny
72 zł bilet rodzinny (2+2)

Godziny otwarcia:

PN-PT 9:00-18:00 (Ostatnie wejście: 17:00)

WEEKEND 10:00-20:00 (Ostatnie wejście: 19:00)

Parking:

Parking znajdujący się przy Hydropolis przeznaczony jest tylko dla autokarów i osób niepełnosprawnych.

200 m od Hydropolis znajduje się parking, jednak czynny jest tylko w weekendy.

Więcej informacji o Hydropolis znajdziecie tu (klik).

Znajdź nocleg blisko Hydropolis:

Booking.com

Michalina Gwizdz

michalina@intheoutback.pl