to top

Indonezja – fotorelacja z pierwszej podróży

Indonezja – wyspiarskie państwo zajmujące archipelag 17 tysięcy wysp, z których co trzecia jest niezamieszkała, a wiele z nich nie ma swojej nazwy. Położona jest w Azji Południowo – Wschodniej oraz w Oceanii, której stolicą jest Dżakarta z 8,4 mln mieszkańców.

Ludność – Indonezja jest czwartym najludniejszym krajem na świecie ( za raz po Chinach, Indiach i Stanach Zjednoczonych), z ponad 260 – milionową populacją. Najbardziej zaludnioną wyspę na świecie – Jawę – zamieszkuje ponad połowa ludności kraju.

Religia – 86% populacji wyznaje Islam, co czyni Indonezję największym krajem muzułmańskim na świecie. Jendak na przykład na wyspie Bali dominuje hinduizm, na Sumba protestantyzm, a na Flores katolicyzm.

Klimat – Większa część Indonezji znajduje się w strefie klimatu równikowego, a tylko obszary Małych Wysp Sundajskich, posiadają cechy podrównikową, cechującą się większą ilością dni słonecznych i bezdeszczowych. W Indonezji wilgotność powietrza osiąga 95%. W wielu rejonach kraju, do częstych zjawisk należą burze, gdzie na Jawie liczba dni z burzami wynosi ponad 300.

 

W naszą pierwszą podróż do Indonezji wybraliśmy się w 2012 roku. Naszym celem była wyspa Bali i Jawa, która zachwyciła nas pięknymi wulkanami. Natomiast całą wyspę Bali przejechaliśmy na skuterach, odkrywając cudowne zakątki, ulokowane z dala od turystów.

Michalina Gwizdz

michalina@intheoutback.pl