to top

Kalendarz adwentowy + zadania do wykonania

kalendarz adwentowy

W tamtym roku nie było nam dane przeżyć nastrojowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Jedyne co mieliśmy to 30 centymetrową choinkę z mini ozdobami wykonanymi przez chłopaków. W Wigilię jedliśmy gimbap z kimchi, a na FaceTime’ie rozmawialiśmy z rodzicami i rodzeństwem. Tak wyglądały nasze święta w Seulu. W tym roku postanowiliśmy stworzyć chłopcom cudowny świąteczny klimat, z kalendarzem adwentowym, z pieczeniem pierników, gotowaniem wigilijnych potraw.

Adwent to cudowny czas przygotowań do Bożego Narodzenia. Warto w tym czasie opowiedzieć dzieciom o narodzinach Jezusa, o znaczeniu potraw znajdujących się na stole wigilijnym, czy o świątecznych zwyczajach panujących w innych krajach. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie dziecku kalendarza adwentowego, dzięki któremu będzie mogło przez dwadzieścia parę dni przygotowywać się do świąt.

Pamiętajcie, że adwent trwa od 23 do 28 dni (4 niedziele). W tym roku zaczyna się 2 grudnia, dlatego w kalendarzu powinny znajdować się 23 dni.

Zadania do naszego kalendarza wymyślaliśmy wspólnie, aby były odpowiednie zarówno dla 3 letniego Samuela jak i prawie 6 letniego Hugo. Projekt znaleźliśmy na Pinterest, gdzie znajduje się cała masa inspiracji.

 

Potrzebne rzeczy do stworzenia kalendarza adwentowego w kształcie domu:

  • klej na gorąco
  • rolki z papieru toaletowego lub tuby tekturowe (można dostać takie za darmo w drukarni)
  • karton
  • szary papier

Wykonanie:

Zamówiliśmy tuby tekturowe o wymiarach 1050x2mm ⌀60 mm. Najłatwiejszym rozwiązaniem, aby pociąć je na mniejsze części było użycie wyrzynarki. Następnie wyrównałam tuby za pomocą pilnika i można było przystąpić do klejenia.

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy

Później na szarym papierze wydrukowałam koła o średnicy tub z cyframi od 1-23. Wycięte koła dokleiłam do tub i zabrałam się za dach. Odmierzyłam odpowiednią długość dwóch identycznych kawałków kartonu, wycięłam je nożem do tapet i połączyłam gorącym klejem. Na zakończenie dokleiłam komin i dom gotowy 🙂 Można go zawiesić na ścianie, bądź położyć na półce. Codziennie będziemy przebijali jedną tubę i wykonywali zadanie, które zostało zamieszczone w środku.

Kalendarz adwentowy

 

Zadania do tegorocznego kalendarza adwentowego

Zadania do kalendarza adwentowego

 

Jeżeli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, to będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się tym postem ze znajomymi. 

Michalina Gwizdz

michalina@intheoutback.pl