to top

Książki dla dzieci – Lonely Planet

Dla małych podróżników, Lonely Planet ma wiele bardzo ciekawych propozycji. Zarówno książki na temat różnych krajów, jak również książki z zadaniami i naklejkami, czy książki obrazkowe z okienkami (u nas hit).

World Search: Busy Places

Busy Places to książka obrazkowa z okienkami. Każda strona to inne miejsce na świecie. Możemy odwiedzić brazylijską plażę Copacabana, udać się na Time Squer w Nowym Jorku czy zobaczyć Operę w Syndnej i jej okolicę. Dodatkowo w okienkach zapisane są różne ciekawostki o danym miescu. Hugo uwielbia tę książkę.

Not For Parents: Australia

Jeżeli chcemy, żeby dziecko (ale również i my) poznało różne ciekawostki z odległego kontynentu jakim jest Australia, to ta książka jest strzałem w dziesiątkę. Znajdziemy tu przeróżne informacje na temat historii kraju, zwyczajów, kultury, jedzenia, fauny czy flory. Dodatkowo na każdej stronie mamy podaną stronę www na którą możemy zajrzeć aby dowiedzieć się więcej na dany temat. Moim zdaniem must have dla dzieci i młodzieży wybierających się do Australii.

Not For Parents: Asia

Kolejna pozycja jest również z serii Not For Parents. Książka przybliża nam Azję, różne zwyczaje panujące na tym kontynencie, sztuki walki, religie, jedzenie, miejsca. Hugo z wielkim zainteresowaniem czyta z nami tę książkę, jest pretkestem zarówno do wspominania naszych podróży, jak również do pozyskania większej ilości informacji na dany temat w intrenecie. Po przeczytaniu książki ogladaliśmy na You Tube jak wygląda walka Sumo, jak brzmi muzyka Bollywood, czy jak wygląda modlitwa w Mekce. Polecamy!

Let’s Explore… Jungle

Marco i Amelia zabierają nas w podróż po dżunglii. Poznajemy zwierzęta i rośliny mieszkające w lasach deszczowych rozwiązując przy tym różna zadania, zagadki i naklejając naklejki. Bardzo ciekawa propozycja dla 3-5 latka.

Let’s Explore… Ocean

Marco i Amelia wyruszają na zwiedzanie podwodnego świata. Dzięki nim poznamy rybę Macropinna microstoma o przezroczystej czaszce i wielkich, obracających się oczach, ośmiornicę Dumbo, czy nauczymy się w prosty sposób rysować konika morskiego. Wiele zadań do rozwiązania i 250 naklejek, które dzieci tak kochają.

Adventures in Smelly Places

Ksiażka ukazuje nam różne miejsca na świecie związane z mocnymi zapachami zarówno tymi ładnymi jak i naprawdę śmierdzącymi.  W Nowej Zelandi możemy wziąć kąpiel w gorących wodospadach o zapachu zgnitych jaj, w Malezji skosztować owoca o nazwie Durian, którego nie można wnosić do hoteli, instytucji czy komunikacji miejskiej gdyż jego zapach jest naprawdę okropny. Na Costa Rice swoim zapachem zwabi nas plantancja storczyków z których wytwarza się wanilię. Natomiast w Turckim mieście Isparta  zwanym “miastem róż” zobaczymy tysiące róż z których wytwarza się olej różany. Adventures in Smelly Places to przede wszytkim bardzo ładne ilustracje, wiele ciekawych informacji, zagadek, kolorowanek i aż 250 naklejek.

Adventures in Cold Places

Zabierzcie swoją pociechę do najzimniejszych miejsc na świecie. Odwiedźcie Alaskę, Andy, lodowy hotel w Swecji, a nawet Saharę gdzie temperatury w nocy  mogą spaść do 0. Wiele ciekawostek I piękne ilustracje zapewnią dobra zabawę razem z dzieckiem.

Wszystkie książki do kupienia tu (klik).

Michalina Gwizdz

michalina@intheoutback.pl