to top

Kuala Lumpur Bird Park

Jedną z głównych atrakcji jakie oferuje nam stolica Malezji jest KL Bird Park. Znajduje się w nim największa na świecie woliera, zawierająca ponad 3 tys. ptaków z 200 różnych gatunków.

Park to ponad 20 hektarów terenu zielonego podzielonego na 4 strefy. Pierwsza i druga strefa to miejsca wolnego lotu, trzecia to dom dzioborożców, natomiast czwarta, największa ze stref zawiera m.in. małe woliera, amfiteatr, plac zabaw, stacje edukacyjną.

W trzech pierwszych strefach stworzone zostały warunki przypominające naturalne środowisko ptaków, co sprzyja prawidłowemu rozmnażaniu.

Największą atrakcją parku jest możliwość kamienia ptactwa, pośród którego spaceruje się w dwóch pierwszych strefach. Pokarm dla zwierząt jest dodatkowo płatny 1 RM i dostępny w kilku punktach na terenie parku. Ptaki bacznie obserwują zwiedzających, gdy zobaczą kogoś z woreczkiem pełnym pokarmu, nie opuszczają go na krok, czekając na jedzenie.

W parku wyznaczone są miejsca karmienia, w których obsługa pozostawia ptakom jedzenie m.in pyszną papaję. Dodatkowo o danych godzinach odwiedzający mają okazję nakarmić ptactwo, które przebywa w klatkach np. strusie, czy  dzioborożce.

W parku oprócz pięknych i kolorowych ptaków jest też bujna roślinność, która przypomina tropikalny deszczowy las.  Dodatkowo nie brakuje tutaj licznych wodospadów i kanałów wodnych.

Dwa razy dziennie w parku dobywa się Bird Show. Jest to pokaz umiejętności papug, które liczą, sprzątają, wchodzą po drabinie i wykonują inne zaskakujące czynności.

Chcąc zobaczyć cały park i wziąć udział w Bird Show, należy wygospodarować sobie kilka godzin. Na zakończenie polecamy odwiedzić restaurację Hornbill, znajdującą się w strefie trzeciej. Ceny bardzo przystępne, a jedzenie pyszne. Dodatkowo możemy liczyć na bacznych obserwatorów w postaci czyhających na nasze jedzenie ptaków.

KL Bird Park czynny jest codziennie od 9 do 18. Cena biletu normalnego to 67 RM, ulgowego 45 RM. Warto zabrać ze sobą preparat na komary, bo jest tam ich całkiem sporo.

Znajdź nocleg w Kuala Lumpur:

Booking.com

Michalina Gwizdz

michalina@intheoutback.pl