to top

TUBI JELLY – żelowe stworki 3D

Kilka tygodni temu testowaliśmy slimy, Tubicoolki oraz „Obiad dla jednorożca” polskiej firmy TUBAN. Tym razem pokażę Wam nowość – TUBI JELLY.

TUBI JELLY to najnowsza seria produktów od firmy TUBAN, za pomocą której stworzymy trójwymiarowe, żelowe figurki. Do wyboru mamy aż 18 kolorowych płynów (neonowych, brokatowych i świecących w nocy), które w połączeniu z aktywatorem stworzą niepowtarzalne formy 3D.

Chłopcy mieli okazję przetestować 2 z 18 zestawów TUBI JELLY. Każdy box zawiera kolorowe żelowe tubki, szablony z różnymi wzorami, pojemnik na aktywator oraz plastikowe akwarium z wodnymi kryształkami.

TUBI JELLY 3D MONSTER

TUBI JELLY 3D PIRATES

Zabawę rozpoczynamy od napełnienia prostokątnego pojemnika 400 ml wody, w której rozpuszczamy sproszkowany aktywator. Następnie za pomocą przezroczystych folii i żelowych tubek tworzymy figurki, które umieszczamy na około 5 minut we wcześniej przygotowanym aktywatorze.

Gdy żelowe stworki będą gotowe, przechodzimy do przygotowania akwarium. W tym celu potrzebujemy ciepłej wody oraz kryształków, które po kilku godzinach w wodzie pęcznieją i uzyskują konsystencję „galarety”.

Na zakończenie opłukujemy żelowe stworki pod bieżącą wodą i umieszczamy je w przygotowanym akwarium.

TUBI JELLY to zabawa, która zajmie Wasze dzieci na kilkadziesiąt minut. Mogą tworzyć swoje własne wymyślone stworki, mieszać kolory i umieszczać je w akwarium.

Według producenta zestawy z żelowymi tubkami przeznaczone są dla dzieci powyżej 8 roku życia, jednak moim zdaniem już 4 latek przy pomocy rodzica jest w stanie wyczarować różne figurki 3D.

TUBI JELLY już za 2 tygodnie dostępne będą na stronie TUBAN (KLIK).

Zobacz również:

Michalina Gwizdz

michalina@intheoutback.pl